Kontakt

OM BY NORDIQ

By Nordiq er en skandinavisk IT-leverandør og rejsearrangør med kontorer i Danmark og Sverige. Vi tilbyder digitale løsninger til turisme- og oplevelsesbranchen, som styrker salg, markedsføring, online tilstedeværelse og i sidste ende skaber større omsætning og indtjening.

Vi tilbyder innovative bookingsystemer og løsninger til den skandinaviske turistbranche, og vi har altid en finger på pulsen i forhold til nye udviklingstiltag, der kan gavne din forretning.

MERE AKTIVITET
MINDRE ADMINISTRATION

By Nordiq tilbyder online bookingsystemer til overnatningssteder, oplevelses- og aktivitetsarrangører samt events. Vi hjælper dig med alt fra opbygning, indhold og vedligeholdelse af dit bookingsystem og er din sparringspartner før, under og efter implementering.

Hos By Nordiq får du unikke bookingsystemer, som gør det muligt at pakketere flere produkter, hvis du ønsker at sælge kombinerede rejser med fx transport eller oplevelser. Produktet henvender sig specielt til OTA’ere, destinationsselskaber, rederier, forlystelsesparker og events.

Vores systemer håndterer hele pakkeløsningen og gør hverdagen enklere for dig. Vi tilbyder at håndtere administration og kundeservice for dig, så du kan fokusere på at videreudvikle din forretning.

Vi tilbyder desuden rådgivning inden for digital markedsføring og forretningsudvikling.

Det arbejder vi med

Hos By Nordiq kommer vi hele vejen rundt om din forretning.

Foruden billet- og bookingsystemer tilbyder vi en række services, der giver dig mere rum i hverdagen til at udvikle din forretning. Vi er din ambitiøse samarbejdspartner, og vi står altid klar til at rådgive dig og hjælpe dig, dine gæster og eventuelle leverandører.

Med systemet Book Visit får du et simpelt men kraftfuldt bookingsystem, der integreres direkte på din egen hjemmeside, og som giver dig fuld kontrol over kunderejsen. 

Kontakt os og hør mere

Mød vores team

Administrerende direktør
Mats Persson
mats@bynordiq.se
Økonomichef
Eva-Lotta Lind
evalotta@bynordiq.se
Projekt & Implementation
Sara Andersson
sara@bynordiq.se
Økonomi
Helena Lindqvist
helena@bynordiq.se
Personale og Support & Service
Eva Olsson
eva@bynordiq.se
Support & Implementation
Maria Rosengren
maria@bynordiq.se
Support & Implementation
Stina Löfving
stina@bynordiq.se
Support & Service
Carina Elworth
carina@bynordiq.se
Personale og Support & Service
Peter Rosengren
peter@bynordiq.se
Salg og Support & Service
Elias Olsson
elias@bynordiq.se
Support & Service
Gabriel Olsson
gabriel@bynordiq.se
Salgskonsulent
Aleksander York Horner
aleksander@bynordiq.dk
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram